• Herb Reska
  • Gmina Resko
Projekty UE

20 kwi
2018

 

 

Informujemy, że w kwietniu dokonaliśmy aktualizacji aplikacji Resko na systemy operacyjne iOS i Android.
W sklepie AppStore i Google Play są nowe wersje aplikacji wykorzystujące nowe kody źródłowe. Dokonanie aktualizacji jest niezbędne dla prawidłowego działania aplikacji oraz do wykorzystania nowych funkcji takich jak m.in. możliwość logowania się użytkowników do aplikacji. W zależności od ustawień indywidualnych użytkownika, aktualizacja jest pobierana i instalowana automatycznie (wtedy pobierze się na smartfona i zainstaluje się automatycznie) lub należy ją ręcznie zainstalować odwiedzając AppStore/Google Play i wpisując nazwę aplikacji. Po wyszukaniu aplikacji zamiast przycisku ZAINSTALUJ/OTWÓRZ pojawi się przycisk AKTUALIZACJA, który należy kliknąć i poczekać chwilę na instalację.

Brak aktualizacji aplikacji może powodować problemy z otrzymywaniem powiadomień!

 

Dodatkowo przygotowaliśmy dla Państwa progresywną stronę internetową dla urządzeń mobilnych PWA. PWA to progresywna strona mobilna Resko. Już jest dostępna pod adresem www.resko.ammonn.com. Wygląda jak aplikacja mobilna ale nie posiada wszystkich funkcji aplikacji. PWA wyświetla tylko wiadomości tekstowe. PWA jest dedykowana dla osób, które nie chcą instalować aplikacji na swoich smartfonach a również chcą otrzymywać powiadomienia. Jest to strona na urządzenia mobilne, można wyrazić zgodę na otrzymywanie powiadomień i przypiąć ikonkę na pulpit telefonu.

 

Dla tych co nie mają aplikacji:

Oficjalna aplikacja Gminy Resko to mobilny informator lokalny i przewodnik turystyczny miasta. To nowoczesna bezpłatna aplikacja zawierająca wiele praktycznych adresów, telefonów i innych użytecznych danych wraz z możliwością wytyczania trasy do wybranych miejsc przy użyciu geolokalizacji. Dostarcza niezbędne informacje o ciekawych miejscach w okolicy a także informuje na bieżąco o ważnych wydarzeniach i imprezach.

Dlaczego warto zainstalować ją na swoim telefonie?
Za pośrednictwem tej aplikacji będziecie otrzymywać na bieżąco komunikaty Urzędu Miejskiego w Resku, zawiadomienia Rady Miejskiej w Resku, informacje na temat ciekawych wydarzeń, imprez kulturalnych i sportowych oraz ostrzeżenia meteorologiczne.  

Jak zainstalować ją na swoim telefonie?
Wystarczy wejść na App Store lub Sklep Play i w wyszukiwarkę wpisać słowo Resko! Wybrać naszą aplikację i po prostu zainstalować ją na swoim telefonie.