• Herb Reska
  • Gmina Resko
Projekty UE

Pięcioro osób: Julian Pudełek, Marita Romańczuk, Oskar Kurszewski, Kamil Zawadzki i Julka Lengas postanowiło rozwijać swoje zainteresowania i wiedzę z historii regionu w powiązaniu z historią Polski oraz historią powszechną. Stworzyli zespół pod nazwą "Drużyna Widanta" i pod opieką nauczyciela - Pani Ewy Kurzyk postanowili wziąć udział w wielkiej przygodzie naukowej. Zespół przystąpił do konkursu pod nazwą Pomorska Liga Historyczna – Pomorze Zachodnie w dziejach Polski i Europy. Jednym z 5 etapów konkursu było opracowanie regionalnej ścieżki turystycznej. Drużyna Widanta opracowała ścieżkę lokalną, dzięki której można poznać ciekawą część historii Reska tj. miejsca i ludzi których w Resku już nie ma. Motywem przewodnim jest Herb Reska czyli drzewko z 7 listkami. Drzewko służy jako element graficzny trasy, w który wpisano zapomniane budowle i niezwykłych ludzi naszego miasta. Ścieżka składa się z 8 punktów, ponieważ zespół doliczył jeszcze pień drzewka. Stworzony szlak umożliwia poznanie dziedzictwa materialnego i niematerialnego oraz ukazuje historię naszego regionu.

Ściężkę można oglądnąć tutaj.

Zapraszamy na bloga Drużyny Widanta:
https://szlakhistorycznyresko.blogspot.com/

Jesteśmy dumni i pełni podziwu z uczniów naszego liceum! To wspaniałe móc podziwiać młodych ludzi pełnych entuzjazmu, zapału do pracy i podejmowania trudnych wyzwań. Całym sercem wspieramy ten projekt i kolejne działania w tym kierunku. Mamy nadzieję, że już w najbliższym czasie powstaną tablice opisujące szlak stworzony przez Drużynę Widanta.

Wyrażamy również podziw dla Pani Ewy Kurzyk, która prócz wiedzy podarowała uczniom " całą siebie" - swoją pasję i swój wolny czas.