• Herb Reska
  • Gmina Resko
Projekty UE

 

Gmina Resko to miejsce, które ciągle warto odkrywać... i promować :)
 

Zapraszamy więc do odkrycia na nowo Gminy Resko a to za sprawą dwóch wyjątkowych spacerów...

Pierwszy spacer to film z drona. Nie tak dawno film został wzbogacony o komentarz lektorski i prezentuje walory turystyczne naszej gminy. Wyjątkowość filmu polega na tym, że gmina pokazana jest z wysokości kilkuset metrów. Mamy zatem niepowtarzalną okazję podpatrzeć jak wygląda nasze miasto i gmina z zupełnie innej, niecodziennej perspektywy - perspektywy lotu ptaka.

Film promocyjny można obejrzeć po kliknięciu tutaj.

W okresie letnim w 2017 roku trwały prace związane z utworzeniem nowego produktu tyrystycznego. Wirtualny Spacer po Gminie Resko to funkcjonalna prezentacja multimedialna, która przenosi każdego odbiorcę w wyjątkową i interaktywną podróż. Takie wirtualne wędrowanie pozwala zobaczyć najciekawsze obiekty i najbardziej malownicze zakątki w naszej gminie. To zupełnie nowa forma promocji regionu, trochę przypominająca znane na całym świecie „Google street view”. Każdego roku zamierzamy wzbogacać prezentację o nowe panoramy i zdjęcia.

Mamy nadzieję, że dzięki tym projektom pozostawimy trwały ślad, który kiedyś będzie stanowić istotny materiał źródłowy w poznawaniu historii Reska a dziś będzie ważnym elementem w promocji, przyczyniając się do wzrostu liczby turystów i gości odwiedzających naszą gminę.

Wirtualny spacer najlepiej ogląda się na komputerze  - kliknij tutaj

Promocja gminy nie jest zapisanym w ustawie zadaniem własnym władz lokalnych. To indywidualny i strategiczny cel każdej gminy. Promocja nie polega na tym, by było o nas głośno, lecz by było głośno z jakiegoś konkretnego powodu. Powód taki ma dać sygnał, że Gmina Resko się zmienia, warto ją odwiedzać, inwestować tu i żyć...

zdjęcia - Kamila Jaworska