• Herb Reska
  • Gmina Resko
Projekty UE

Stadion Miejski ul. Aleja Wolności 4B, Resko

- powierzchnia użytkowa ok. 429 m2. Na stadionie znajduje się boisko do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej, o wymiarach 102 m x 68m. Widownia jest na około 800 osób, w tym 90 miejsc siedzących. Budynek o wymiarach ok. 30m x 12,8 m stanowi zaplecze stadionu piłkarskiego i zawiera dwie szatnie dla zawodników, saunę, sanitariaty, biuro zarządu klubu i pomieszczenie dla sędziów. Środki pozyskane z Urzędu Marszałkowskiego pozwoliły na wykonanie dachu i docieplenia pawilonu sportowego. Środki pozyskane z Ministerstwa Sportu poprawiły infrastrukturę sportową na obiekcie - zamontowano piłkochwyty za bramkami oraz budki dla zawodników rezerwowych zgodne z wymogami ZZPN. Na stadionie wybudowano również okazałych rozmiarów drewnianą wiatę. Drewniana wiata została wybudowana dzięki programowi "Przyjazne Miasto" w który angażuje się "Ikea Industry". Na obiekcie rozgrywane są zawody piłkarskiej A klasy, piłkarskiej klasy juniorów, piłkarskiej ligi trampkarzy, mecze oldboyów, mecze towarzyskie, festyny, zabawy i turnieje dla dzieci i młodzieży.

 

Hala Sportowa ul. Prusa 2, Resko

- powierzchnia użytkowa ok. 1827,7m2. Hala sportowa wraz z budynkiem gimnazjum wchodzi w skład kompleksu edukacyjno – sportowego. Nowo wybudowany obiekt sportowy, w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, obejmuje m.in.:
• salę sportową (985,57m2);
• salę korekcyjną i fitness (125m2);
• 5 szatni;
• zaplecze sanitarno – socjalne;
• trybuny z 220 miejscami siedzącymi;
• pomieszczenie z przeznaczeniem na kręgielnię.

 

Kompleks boisk przy Zespole Szkół w Resku, ul. Prusa 2, Resko

Obiekt powstał w 2011r. przy Gimznazjum im. Kazimierza Górskiego. W skład zespołu boisk wchodzi: boisko do piłki nożnej (pole do gry o wymiarach 55 x 30 m), kort do tenisa ziemnego o wymiarach 36,57 x 18,28 m, boisko do piłki ręcznej o wymiarach 22,0 m x 44,0 m, boisko do koszykówki o wymiarach 17,0 m x 31,0 m, boisko do siatkówki o wymiarach 9,0 x 18,0 m. Bieżnia okólna o długości 200,0 m, prosta na 100,0 m (łączna długość bieżni prostej 120,0 m) i rozbieżnia do skoku wzwyż. Trybuna stała dla 360 widzów usytuowana w południowej części Kompleksu Sportowego. Na co dzień obiekt służy młodzieży z Zespołu Szkół podczas WF a po lekcjach wszystkim chętnym, oczywiście nieodpłatnie.