• Herb Reska
  • Gmina Resko
Projekty UE

Dla reskiego sportu przełomowym okazał się rok 1947, wtedy to pod szyldem LZS-u, który rozwijał się prężnie na Pomorzu Zachodnim, swą działalność rozpoczął klub sportowy Mewa. Skupiał on wtedy cztery sekcje: piłki nożnej, tenisa stołowego, strzelectwa oraz piłki ręcznej. W takiej postaci Mewa funkcjonowała przez 11 lat. Ponownie swą działalność – jednakże tylko sekcji piłkarskiej - wznowiła w roku  1969.  Wniosek  o  zarejestrowanie  złożony  został w  lutym,  w  kwietniu  rejestracja  stała  się faktem. W pierwszej połowie lat 90. Mewa awansowała do ligi okręgowej, zaś w sezonie 1998/1999 była o krok od awansu do IV ligi, ostatecznie zajmując drugie miejsce. Siedziba  klubu  znajduje  się  w  miejscowości  Resko,  przy  ul.  Aleja  Wolności  4B.  Pod  tym  adresem znajduje się Stadion Miejski wraz zapleczem, który został w roku 1996 przekazany przez Gminę Resko w zarząd klubowi Mewa.

Stowarzyszenie Sportowe LKS „Mewa” Resko" ma zielono-czerwone barwy. Klub zrzesza ludzi pasjonujących się futbolem i chcących rozwijać swoją pasję. W obecnej chwili w strukturach Stowarzyszenia działają następujące sekcje:
*Piłka nożna w kategoriach wiekowych (seniorzy, juniorzy i trampkarze);
*Akademia Piłkarska;
*Piłka Siatkowa;
*Tenis stołowy.
Aktualnie zespół seniorów występuje w Klasie Okręgowej grupa Północ, w rozgrywkach Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Juniorzy i trampkarze grają w poszczególnych kategoriach rozgrywek adekwatnie do rocznika.   
Trenerem "Mewy Resko" jest Dariusz Kęsy. Obecnie w Zarządzie LKS "Mewa Resko" zasiadają: Jan Andrusieczko - prezes, Mirosław Andrusieczko - wiceprezes, Marcin Mielcarek - sekretarz oraz członkowie Oktawiusz Jeż, Jan Winnicki, Jacek Deuter i Zenon Niedźwiedź.
Stowarzyszenie zarządza obiektem sportowym położonym w Resku przy ul. Alei Wolności 4b, na którym odbywają się treningi i mecze. Systematyczna praca gospodarza obiektu oraz pozyskiwane środki wpływają na ciągłą poprawę wizerunku tego obiektu. Rozgrywki odbywają się przeważnie w weekend i wiążą się z wypełnionym po brzegi stadionem.