• Herb Reska
  • Gmina Resko
Projekty UE

Z chęci krzewienia sportu wśród dzieci i miłości do piłki nożnej zrodził się pomysł stworzenia grupy treningowej dla dzieci z klas I – III szkoły podstawowej. W czerwcu 2011 roku inicjatorzy przedsięwzięcia tj. Pan Oktawiusz Jeż i Pan Dariusz Mętel wprowadzili pomysł w życie, organizując grupę około 15 chłopców, którzy rozpoczęli treningi z opiekunem. Funkcję opiekuna udało się powierzyć Panu Dawidowi Rybie, wychowankowi Orła Mrzeżyno i byłemu piłkarzowi m.in. Kotwicy Kołobrzeg i SMS Łódź. Pan Dawid Ryba dzięki temu, że w klubach grał z wieloma znanymi piłkarzami, stał się dla chłopców wielkim autorytetem.

Założyciele Akademii chcieli rozbudzić wśród dzieci zainteresowanie spotem i w ten sposób propagować zdrowy styl życia. Już na początkowym etapie osiągnęli wielki sukces: inicjatywa spotkała się z dużym poparciem dzieci i ich rodziców. W rezultacie treningi przybrały regularną formę i po akceptacji prezesa Jana Andrusieczko, młodzi piłkarze przystąpili do Stowarzyszenia LKS Mewa Resko jako Akademia Piłkarska Orliki Mewa Resko.

Marzec 2012r. to dla trenujących w AP Orliki Mewa Resko moment przełomowy. Na skutek dużego zainteresowania tym przedsięwzięciem opiekunowie podzielili piłkarzy na dwie grupy wiekowe:
- starsza rocznik : 2001 – 2002
- młodsza rocznik : 2003 i młodsi.

W kwietniu 2012 r. podczas rozgrywek, których organizatorem był SALOS SZCZECIN, pierwszy raz uczestniczyli w profesjonalnych testach piłkarskich. Testy te oparte były na tych wykorzystywanych w szkoleniu niemieckich akademii piłkarskich. AP Orliki Mewa Resko wypadli w nich całkiem dobrze.

Kolejnym ważnym etapem w rozwijaniu pasji, było nawiązanie w maju 2012 r. współpracy z POGONIĄ SZCZECIN (rocznik 2002 r.). Dzięki temu młodzi piłkarze mogli rozegrać sparing na znanym obiekcie przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie. To miejsce dodało im energii, a wraz z wielkim zaangażowaniem i ambicją, pozwoliło na wygranie spotkania 9 : 4.

Strona internetowa: http://apmewaresko.com/index.php?option=com_content&view=article&id=73&Itemid=464