• Herb Reska
  • Gmina Resko
Projekty UE

Karate Kyokushin działa w Resku już ok. 10 lat. Najpierw jako koło zainteresowań przy Centrum Kultury w Resku, a następnie jako stowarzyszenie kultury fizycznej. Klub posiada licencję Polskiego Związku Karate od 2011r., a w dniu 25.03.2015r. został wpisany do rejestru klubów sportowych przez Starostę Powiatu Łobeskiego. Wszyscy zawodnicy tego klubu posiadają licencję PZK. Jest prężnie działającym klubem pozyskującym środki z dotacji miejskich, marszałka województwa, od prywatnych sponsorów oraz fundacji. Klub organizuje turnieje Karate Kyokushin w Resku. Do tej pory odbyły się trzy coroczne edycje Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Reska, oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Pomorza Open w Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Reska. Zaczynali od około 60 zawodników w 1 turnieju, liczba startujących stale rośnie, obecnie to 360 zawodników z Polski, Niemiec oraz Rosji. W 2018r. otrzymali organizację trzecich co do ważności oraz wielkości zawodów w Polsce organizowanych przez Polski Związek Karate tj. Mistrzostw Makroregionu Zachodniego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Karate Kyokushin. Jest to dowód na bardzo wysoki profesjonalizm organizacyjny.

Posiadają wykwalifikowaną kadrę instruktorską, która szkoli 30 osobową grupę zawodników od 4 do 14 lat oraz jednego seniora. Zawodnicy Karate Kyokushin startują w zawodach wojewódzkich, ogólnopolskich, międzynarodowych oraz Mistrzostwach Europy. Dwoje z nich są zdobywcami medali na Mistrzostwach Europy. Systematycznie co rok startują w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w Karate Kyokushin zdobywając punkty dla Gminy Resko i Powiatu Łobeskiego. Jest to: 

- Michał Pniewski ur. 1996r. – dwukrotny Mistrz Europy – 2012r. Bułgaria, 2014r. Grecja oraz brązowy medalista – 2015r. Estonia, Mistrz Polski. – 2015r. Koszalin, brązowy medalista Mistrzostw Polski – 2016r. Chełm, medalista Pucharu Polski, Mistrzostw Polski Młodzieżowców, oraz Mistrzostw Makroregionu.

- Szymon Dusza ur. 2004r. – brązowy medalista Mistrzostw Europy – 2016r. Holandia, medalista międzynarodowych turniejów w Resku, Świnoujściu, Limanowej, Sieradzu, Szczecinie oraz turniejów ogólnopolskich, oraz wojewódzkich.

Głównym celem Karate Kyokushin jest ukierunkowanie dzieci na zdrowy styl życia, odciągnięcie ich od komputerów, zapobieganie stosowania niedozwolonych używek (alkohol, papierosy, narkotyki). Kadra instruktorska uczy dzieci szacunku, zdrowej rywalizacji oraz systematyczności. Karate Kyokushin chętnie włącza się w akcje pomocowe i zawsze czynnie uczestniczy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Strona internetowa: https://www.facebook.com/Karate-Kyokushin-Resko-189542268176485/