• Herb Reska
  • Gmina Resko
Projekty UE

22 mar
2018

 

Młodzież z Zespołu Szkół w Resku uczestniczyła w inauguracji III Zachodniopomorskiej i Szczecińskiej Wiosny Poezji. Uroczystość odbywała się 21 marca b.r. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.

Podczas tak ważnej uroczystości były zaprezentowane, reminiscencje z wiosenno-poetyckich działań w Resku, towarzyszyła temu prezentacja. Byliśmy dumni, że nasze dotychczasowe działania na niwie popularyzacji literatury są zauważane przez osoby ze środowisk twórczych Szczecina.

Głównym wydarzeniem tego dnia było uhonorowanie poetki Barbary Teresy Dominiczak ze Związku Literatów Polskich Oddział w Szczecinie, Medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis oraz Złotą Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego. Z uwagą wysłuchaliśmy laudacji z okazji przyznania obu odznaczeń, którą  wygłosiła profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Katarzyna Krasoń. Na zasłużony aplauz zasługiwała  inscenizacja poetycko-muzyczna oparta na utworze "Siekierki: poemat o forsowaniu Odry" w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Żywego Słowa pod kierunkiem Zenona Lacha. Zasłuchaliśmy się także w impresje muzyczne studentów Akademii Sztuki i podziwialiśmy wykonanie fragmentów: "Wiosny" Antonio L. Vivaldiego, Poloneza "Pożegnanie Ojczyzny" Michała Kleofasa Ogińskiego oraz etiudy Fryderyka Chopina.

Czekamy na mieszkańców Reska i okolic we czwartek (22.03.2018r.) o godzinie 19.00 na rynku, by wspólnie rozpocząć Reską Wiosnę Poezji.

W imieniu uczestników dzisiejszego wydarzenia
i organizatorów Reskiej Wiosny Poezji

Joanna Murat

 

Młodzież z Zespołu Szkół w dniu inauguracji III Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji odbywającej się w auli Książnicy Pomorskiej w Szczecinie