10 mar
2018

 

W dniu 10 marca 2018r. w Piaskach odbyła się wspaniała uroczystość z okazji 110 urodzin Pani Malwiny Muchy. Tak wzniosła i wyjątkowa chwila jaką jest 110. rocznica urodzin nie zdarza się często. Pani Malwina jest jedną z najstarszych osób w Polsce !

110 lat życia to piękny wiek, nacechowany szczególną wartością, którą tworzyły lata doświadczeń naznaczone radością i troską codziennego życia. To ogromna skarbnica i drogocenne dziedzictwo dla przyszłych pokoleń. Tylko nieliczni otrzymują od losu dar tak długiego życia.

Pani Malwina Mucha była świadkiem wielu historycznych przemian. Urodziła się 10.03.1908 r. w miejscowości Cieciejki na Białorusi w zaborze rosyjskim. Tam przeżyła obie wojny. W 1945r. z mężem Augustynem przyjechała na Ziemie Zachodnie. Osiedlili się w naszej gminie, w Lubieniu Dolnym. Przez większość życia prowadzili gospodarstwo rolne. Mąż zmarł w 1976 roku. Pani Malwiny to nie załamało i sama radziła sobie ze wszystkim.

Solenizantka doczekała się licznej rodziny. Oprócz 6 dzieci, ma 20 wnuków, 28 prawnuków i 12 praprawnuków!

Jak na swój wiek trzeba przyznać, że Pani Malwina jest bardzo energiczna. Jest niezwykle ciepłą i radosną osobą a patrząc na rodzinę można uważać, że również spełnioną i bardzo kochaną.

Dziękujemy rodzinie za ciepłe przyjęcie a dostojnej Jubilatce życzymy dużo zdrowia i wielu kolejnych lat szczęśliwego i pogodnego życia !

 

Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Resku Renata Kulik

 

zdjęcia - Kamila Jaworska