• Herb Reska
  • Gmina Resko
Projekty UE

14 mar
2023

Trwa kampania Komisji Europejskiej na rzecz Szczepień United In Protection (#UnitedInProtection), która ma na celu zwiększenie zaufania przez podniesienie świadomości korzyści płynących ze szczepień, obejmując cztery główne aspekty szczepień, pod hasłem Zaszczep się: spraw, by szczepionki działały:

  1. Podejście do szczepień przez całe życie: skierowane do szerokiego grona odbiorców, w tym rodziców, opiekunów, nauczycieli itp.
  2. Zmniejszenie barków w szczepieniach COVID-19: skierowane do osób powyżej 60 roku życia, osób z problemami zdrowotnymi, pracowników służby zdrowia, kobiet w ciąży.
  3. Zwiększenie ochrony przed grypą sezonową: skierowane do osób powyżej 60 roku życia, osób z problemami zdrowotnymi, pracowników służby zdrowia, kobiet w ciąży.
  4. Skoncentrowanie się na szczepieniach przeciwko HPV: skierowanych do dzieci w wieku przedszkolnym i nastolatków, studentów, rodziców, nauczycieli.

Strona internetowa kampanii jest dostępna i przetłumaczona na wszystkie języki krajów Unii Europejskiej (UE), wraz z przetłumaczonymi zestawami narzędzi (na stronie kampanii dostępne są liczne plakaty i materiały gotowe do umieszczenia w mediach społecznościowych - #UnitedInProtection Toolkit): https://vaccination-protection.ec.europa.eu/index_pl.

Komisja Europejska rozpoczęła kampanię w mediach społecznościowych, a wkrótce rozpocznie bezpłatne rozpowszechnianie na YOUTUBE i LinkedIn. KE reklamuje się również na stronach internetowych i w aplikacjach w krajach UE.

Ponadto pod adresem: https://vaccination-info.eu/pl dostępny jest również w języku polskim Europejski Portal o Szczepieniach.

Głównym przeznaczeniem strony jest dostarczenie dokładnych, obiektywnych i aktualnych danych na temat szczepionek. Zawiera ona również opis mechanizmów stosowanych w UE, które zapewniają, że dostępne szczepionki spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i skuteczności.

Strona internetowa została opracowana przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i kontroli Chorób (ECDC) we współpracy z Komisją Europejską – a konkretnie jej Dyrekcją Generalną ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (DG SANTE) – oraz Europejską Agencją Leków (EMA).

Treść strony tworzą eksperci w dziedzinie komunikacji i nauki, współpracujący ze wskazanymi organizacjami. Końcowa zawartość strony oraz wersje językowe konsultowano z przedstawicielami organizacji ds. zdrowia publicznego państw UE oraz EOG.