• Herb Reska
  • Gmina Resko
Projekty UE

19 sty
2017

Marcel Broniewski z Łagiewnik, na co dzień uczeń Szkoły Podstawowej w Starogardzie ale również od 5 lat zawodnik Akademii Piłkarskiej Mewa Resko. Dodatkowo trenuje w Football Academy Szczecin i to właśnie drużyna ze Szczecina reprezentowała województwo zachodniopomorskie w 2016 roku podczas ogólnopolskiego Turnieju Tymbarka w Warszawie. Ponad 320 tysięcy dzieci zostało zgłoszonych do XVI Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Blisko 800 przyjechało do Warszawy na Finał Ogólnopolski, gdzie 64 drużyny walczyły o udział w Wielkim Finale na PGE Narodowym. Decydujące mecze zostały rozegrane bezpośrednio przed spotkaniem o Puchar Polski i wyłoniły mistrzów Polski w kategoriach U-10 i U-12 wśród dziewcząt i chłopców. Piłkarze ze Szczecina w finałowym meczu kategorii wiekowej do lat 10 pokonali w rzutach karnych 7:6 zawodników Akademii Piłkarskiej ze Stalowej Woli. Trenerem zwycięskiej drużyny jest Sławomir Kłos.

Marcel Broniewski oprócz tego, że zagrał w meczu finałowym w Warszawie, został zauważony przez organizatorów turnieju. Nagrodę dla najlepszego zawodnika wręczył mu Adam Nawałka - selekcjoner reprezentacji Polski. Kolejny sukces to powołanie Marcela do kadry narodowej!

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 17 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 1,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w Turnieju zagrało wielu obecnych Reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych. Ambasadorem Turnieju jest Arkadiusz Milik.

Warto wspomnieć, że Marcel w tygodniu ma 3 treningi w Resku i 2 treningi w Szczecinie. Tak intensywny trening wymaga wielkiego zaangażowania od samego zawodnika ale również od jego rodziców, ponieważ jest to dla nich bardzo duże obciążenie finansowe. W przypadku tego sportowca to potężne wspólne zaangażowanie zaowocowało. O tak wielkim sukcesie w tak krótkim czasie większość z nas może sobie tylko pomarzyć...