• Herb Reska
  • Gmina Resko
Projekty UE

17 sty
2017

Sekcja tenisa stołowego powstała z inicjatywy nauczyciela Pana Jacka Sękowskiego w 2004 roku. Obecnie funkcjonuje jako sekcja Klubu Sportowego Mewa Resko. Zajęcia prowadzi animator sportu Dariusz Znajewski.

Tenis stołowy – to dyscyplina dla wszystkich: dla dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, osób niepełnosprawnych, stanowi doskonałą formę codziennej aktywności, zapewnia rozwój psychofizyczny osób w każdym wieku, a także umożliwia osiągnięcie sukcesów przez osoby o różnej strukturze sprawności fizycznej, technicznej, taktycznej i psychicznej. Tenis stołowy może być uprawiany jako gra rekreacyjna, sport wyczynowy i sport zawodowy. Od 1988 znalazł się w gronie sportów olimpijskich i paraolimpijskich. Po Igrzyskach Olimpijskich w Atenach tenis stołowy stał się piątym sportem na świecie pod względem największej oglądalności.

Sekcja tenisa stołowego cały czas prężnie się rozwija i prowadzi ciągły nabór. Obecnie w sekcji trenuje 8 seniorów oraz 16 młodzików. Seniorzy posiadają licencje PZTS i reprezentują barwy naszego miasta grając w V lidze. Dzieci i młodzież biorą natomiast udział w wielu turniejach organizowanych na terenie naszego województwa.  Oprócz klasycznych zajęć treningowych sekcja tenisa stołowego organizuje również turnieje i inne wydarzenia sportowe.

Wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z tenisem stołowym serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Resku. Zapraszamy, dobra zabawa gwarantowana!