• Herb Reska
  • Gmina Resko
Projekty UE

04 kwi
2018

 

Przekraczając 50 rok życia każda kobieta otrzymuje przywilej bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, co 2 lata. Na badanie nie jest wymagane skierowanie lekarskie, przed jego wykonaniem weryfikuje się jedynie PESEL i sprawdza w ogólnopolskim Systemie Informatycznym Monitorowania Profilaktyki, czy aktualnie przysługuje danej kobiecie badanie. Regularne wykonywanie mammografii w tym okresie życia jest niezwykle ważne, ponieważ po ukończeniu 50 roku życia wzrasta ryzyko zachorowania na nowotwór piersi.

Bezpłatnymi badaniami mammograficznymi objęte są Panie od 50 do 69 roku życia. Badania są przeprowadzane w Mammobusie specjalnie zaprojektowanym dla potrzeb mammografii. Przed przystąpieniem do badania Panie wypełniają specjalnie opracowane ankiety, które zawierają informacje pozwalające na dokonanie pełniejszej oceny zdjęć przez lekarzy.

LUX MED jest liderem badań mammograficznych w Polsce. Wykonuje i opisuje największą liczbę zdjęć mammograficznych spośród świadczeniodawców w całym kraju.

 

Badania mammograficzne będą wykonywane w dniu 07.04.2018 roku

w godzinach od 9.00 do 16.00

w mammobusie przy Urzędzie Miejskim w Resku.

 

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44
lub na http://www.mammo.pl/formularz.
Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.